سوران (اخبار، اطلاعات، مقالات، دانلود) ؛

 

در سال ۱۲۵۸ خورشیدی/ ۱۸۷۹ میلادی به هنگام کاوشهای باستان‌شناسی هیأت بریتانیایی در محوطه باستانی بابل در بین‌النهرین، هرمز رسام (۱۸۲۶- ۱۹۱۰) باستان‌شناس بریتانیایی آسوری‌تبار، استوانه گِلی‌ای را یافت که شامل نوشته‌هایی به خط میخی بود.

 

منشور کورش هخامنشی، کهن‌ترین بیانیه حقوق بشرِ شناخته شده جهان و سند سربلندی ایرانیان از همزیستی آشتی‌جویانه و گرامیداشتِ باورها و اندیشه‌های همه مردمان تابعه در هنگامه بنیادگذاری نخستین امپراطوری جهان است...

 

 

 

امیر کردستانی

اگر به شما که براي براورده کردن بسياري از نيازهاي روزانه خود در فضاي وب، دست به دامن موتور جستجوي گوگل مي شويد بگويند که نفر دوم اين شرکت قدرتمند، يک ايراني است چه واکنشي نشان مي دهيد.؟

ويژه نامه پرمخاطب «ديجيتال» نشريه دانستنيها در شماره آبان ماه خود و در بخش «مردان ديجيتال» از قسمت وبگرد ، گزارشي خواندني درباره اين مدير موفق ايراني دارد.

زهرا صالحي‎زاده در ابتداي اين گزارش نوشته است: وقتي شرکت گوگل تصميم گرفت آدرس طولاني@googlemail  را به آدرس کوتاه @gmail تغيير دهد، از کاربران انگليسي خواست تا آنها هم آدرس پست الکترونيکي خودشان را تغيير دهند و بعد از اين اتفاق اعلام کرد به خاطر اينکه gmail  50 درصد از googlemail  کوتاه‌تر است، در انگليس روزانه 60 ميليون بار کمتر به کي‌بورد ضربه خواهد خورد؛ اين مثال به اندازه کافي نقش گوگل را در زندگي کاربران اينترنتي نشان مي‌دهد.

 

 

study-technics

(( ديگرحال و حوصله خواندن اين كتاب را ندارم )) يا ((آنقدر از اين كتاب خسته شده ام كه قابل گفتن نيست )) ويا (( هر چقدر ميخوانم مثل اينكه كمتر ياد مي گيريم )) و يا ((ده بار خواندم و تكرار كردم ولي بازهم ياد نگرفتم ))  به راستي مشكل چيست ؟ آيا براي يادگيري درس واقعا" بايد 10 بار كتاب را خواند ؟ آيا بايد دروس خود را پشت سرهم مرور كرد؟ و آيا بايددهها بار درس راتكراركردتا يادگرفت ؟ مطمئنا" اگر چنين باشد ، مطالعه كاري سخت و طاقت فرسا است . اما واقعيت چيزي ديگر است . واقعيت آن است كه اين گروه از فراگيران ، روش صحيح مطالعه را نمي دانند و متاسفانه در مدرسه و دانشگاه هم چيزي راجع به چگونه درس خواندن نمي آموزند . يادگيري و مطالعه ، رابطه اي تنگاتنگ و مستقيم با يكديگر دارند، تا جايي كه مي توان اين دو را لازم و ملزوم يكديگر دانست. براي اينكه ميزان يادگيري افزايش يابد بايد قبل از هرچيز مطالعه اي فعال و پويا داشت ...

 

 

 

ه سؤالات زیر با دقت و صادقانه پاسخ بدهید و در پایان تعبیر پاسخ هایتان را مشاهده بفرمائید:

1 - دریا را با کدام یک از ویژگی های زیر تشریح می کنید؟

آبی تیره، شفاف، سبز، گل‌آلود

 

2- کدام یک از اشکال زیر را دوست دارید؟

دایره، مربع یا مثلث

 

...

why

 

خارجی ها چه سوالاتی درباره ایرانی ها به ذهنشان می رسد؟ شما می توانید به راحتی به این موضوع پی ببرید و به احتمال بسیار زیاد به خاطر این سوالات متعجب خواهید شد! در ادامه مطلب این سوالات را بخوانید و اگر مطمئن نبودید خودتان امتحان کنید! شما به راحتی می توانید به کمک موتور جستجوی گوگل امتحان کنید تا متوجه شوید تا چه اندازه این مطلب صحیح است ؟

 

 

 

تالارهای گفتگو